כך תזהו אנשים המכורים למין

עם הזמן, פעילי ארגון “עצת נפש” צוברים ניסיון ומסוגלים לזהות אנשים המכורים למין. זיהוי זה יטיב עם הטיפול שיש להתאים לאותם מכורים למין. התמודדות עם הדחף המיני (David Castillo Dominici)

הסימנים רבים אך ברורים, ויש לעשות הבחנה בין התמכרות לנטייה טבעית. הסימן העיקרי הוא התעסקות במין וברצון למימוש דחפים בלתי נשלטים. המכור מגיע למצב בו הוא מתעסק יום וליל ברצון למימוש הדחף, תוך שהעיסוק הנ”ל נחשב ללא והולם ופוגע באורח החיים. נוסף על כך, מחשבות שליליות ודפוסי התנהגות מינית בכפייה מעידים על התמכרות קשה החייבת בטיפול.

גם עיסוק בפנטזיות, חלומות ומרדפים אחר תוכן מימוש ומימוש הפנטזיות מעידים כולם על התמכרות מינית הדרושה בטיפול. גם אם לאחר מימוש הפנטזיה מורגשת הקלה מסוימת, הרי שזה אשליה המעידה על מצוקה עמוקה שתגדל עם הזמן ללא טיפול של אנשי מקצוע ומלווים אישיים.

פורסם בקטגוריה התמודדות עם התמכרויות, מאמרים כלליים | עם התגים , , | סגור לתגובות על כך תזהו אנשים המכורים למין

שלוש עצות שימושיות לשיפור מצב הרוח שלכם

מצב הרוח ירוד או תסכול עלולים לגרום לכם למעוד לעתים קרובות ולהקשות על אורח החיים. מרכז הסיוע “עצת נפש” נותן שלוש עצות שימושיות כיצד לשפר את מצב הרוח.

תהיו יצירתיים

עסקו בפעילות שתעסיק את החלק היצירתי שלכם. זו יכולה להיות כתיבה, ציור, פיסול נגינה וכ’ו. הפעילות היצירתית תעזור לכם להתמודד עם מצבי לחץ נפשיים ולהביע את הרגשות שלכם באופן כנה.

עסקו בפעילות ספורטיבית

שמירה על כושר גופני מעודדת יצירת הורמון בשם אדרופין, אשר שולט בתחושות של הנאה וכאב. הוא גם אחראי על ויסות התנהגויות רגשיות כמו פחד וחרדה.

דברו עם אנשים

לתקשורת בין-אישית יש כוח גדול – היא מאפשרת לחלוק את הקשיים ולהתייעץ עם האנשים הקרובים לנו, מספקת תחושת ביטחון ונותנת הרגשה טובה. תשתפו מה שאתם מרגישים, אל תשאירו את הרגשות שלכם שמורים עמוק בפנים.

לקבלת סיוע מקצועי פנו למרכז הסיוע של עצת נפש.

 

פורסם בקטגוריה מאמרים כלליים | עם התגים , , | סגור לתגובות על שלוש עצות שימושיות לשיפור מצב הרוח שלכם

הצעד החשוב ביותר בהתמודדות – פנייה לקבלת טיפול

אמנם “עצת נפש” אינו גוף טיפולי, אך המרכז מספק לפונים אליו אוזן קשבת וסיוע. אחת מהדרכים בהן המרכז מסייע היא באמצעות הפנייה של הפונה אל מטפל לצורך טיפול אישי, כמובן בתנאי שהפונה מוכן לכך. חשוב לציין שהפנייה לקבלת טיפול היא הצעד החשוב ביותר בהתמודדות עם התמכרות מכל סוג שהוא.

איך להתנהל בפגישה עם המטפל?

כאשר אתם נפגשים לראשונה עם המטפל, חשוב להסביר לו את הסיבה שבגללה פניתם אליו. אפשר לתכנן מראש מה ברצונכם להגיד לו, אך אין זו חובה. לכל מטפל יש שיטה משלו לעודד אתכם לפתיחת דיאלוג עמו. בכל אופן, הדבר החשוב ביותר בפגישה היא שתתנהגו באופן הטבעי ביותר ככל הניתן.

יש לציין כי טיפול בהתמכרות הוא תהליך ארוך שלוקח לפעמים זמן רב, ותלוי רבות בטיב היחסים שנרקמים בין המטפל לבין המטופל. אם אינכם רואים שום התקדמות, יש להעלות את הנושא בפני המטפל ואם גם אז אין שיפור, החליפו למטפל אחר.

אם אתם צריכים סיוע לפתירת ההתמכרות שלכם, פנו למרכז הסיוע של עצת נפש.

פורסם בקטגוריה מאמרים כלליים | סגור לתגובות על הצעד החשוב ביותר בהתמודדות – פנייה לקבלת טיפול

איך מגיעים למצב של אהבה עצמית טהורה?

אדם ממוצע מגיע להבנה כי הוא מקבל אהבה ותמיכה מסביבתו בעיקר כאשר הוא מתנהג כפי שמצופה ממנו בחברה. ההבנה המתגבשת כבר מגיל קטן, מובילה לוויתורים עצמיים כואבים במיוחד.

להמשיך לקרוא

פורסם בקטגוריה מאמרים כלליים, פרשנויות | עם התגים , | סגור לתגובות על איך מגיעים למצב של אהבה עצמית טהורה?

התמודדות עם דחפים מיניים – עקרון מנחה

ההתמודדות מול היצר המיני העקשן היא לא פשוטה ונחשבת קשה, מתישה וכוללת לא מעט נפילות. העקרון המנחה לטיפול בהתמודדות זו הוא ללמוד להקשיב לגוף ולהגיע לשליטה מלאה על היצר המעיק.

להמשיך לקרוא

פורסם בקטגוריה התמודדות עם התמכרויות, מאמרים כלליים | עם התגים , , , , | סגור לתגובות על התמודדות עם דחפים מיניים – עקרון מנחה

מתוך תכנית הבוקר של ערוץ 10 – יו”ר עצת נפש מדבר על טיפולי המרה

בשנת 2015 הגיע יו”ר מרכז הסיוע של עצת נפש לתכנית בוקר של ערוץ 10. הוא התראיין וסיפר על שאלות בנושא טיפולי המרה. התשובות בראיון מייצגות את עמדת הארגון בנושא, והן תקפות גם להיום.

להמשיך לקרוא

פורסם בקטגוריה פעילות הארגון, פרשנויות | עם התגים , , , | סגור לתגובות על מתוך תכנית הבוקר של ערוץ 10 – יו”ר עצת נפש מדבר על טיפולי המרה

איך מזהים מכור למין?

התסמינים להתמכרות מינית הם רבים, וקיים צורך בקיום מספר תסמינים לזיהוי וודאי של התמכרות למין. מהניסיון הרב שצברו פעילי ארגון ‘עצת נפש’ לאורך השנים, נוטים אנשים להתבלבל בין התמכרות לנטייה טבעית. איך מבדילים?

להמשיך לקרוא

פורסם בקטגוריה התמודדות עם התמכרויות, פרשנויות | עם התגים , , , , | סגור לתגובות על איך מזהים מכור למין?

הרגעה עצמית באמצעות עיסוק בפעילות מינית

רבים מהמכורים למין בעולמנו נואשים להרגיע את מצבם הרגשי, ומשתמשים בפעילות מינית בכדי לענות על אותם צרכים. מנסיוננו במרכז הסיוע של עצת נפש, כל ניסיון לטשטש את אותם צרכים רגשיים באמצעות פעילות סביב הנושא המיני לא יובילו לפתרון אלא ליצירת בעיה אחרת, התמכרות למין ופיתוח תלות לא רצויה.

להמשיך לקרוא

פורסם בקטגוריה התמודדות עם התמכרויות, מאמרים כלליים | עם התגים , , , | סגור לתגובות על הרגעה עצמית באמצעות עיסוק בפעילות מינית

איך מושפעת זוגיות מהתמכרות מינית?

אנשים בעלי התמכרות מינית מתאפיינים בהרהורים רבים על מחשבות מיניות ומשקיעים זמן רב במחשבות מיניות ובאופן למימוש דחפים אלו. בכל פעם הם יחליטו שזו הפעם האחרונה שהם חוצים את הגבול שקבעו לעצמם אך מבלי משים לב הם ישובו שוב ושוב לאותם פעולות ולאותם מעשים.

להמשיך לקרוא

פורסם בקטגוריה התמודדות עם התמכרויות, מאמרים כלליים | עם התגים , , , , | סגור לתגובות על איך מושפעת זוגיות מהתמכרות מינית?

הרב ניסים פרץ ז”ל: “עצת נפש היא גוף מבורך”

הרב ניסים פרץ ז”ל, ראש מוסדות בית אל, הביע את ההערכה שלו למרכז עצת נפש: “באה לידיעתי עבודת הקודש של קבוצת רבנים ואנשים מקצוע בראשות הרב שלמה גולדרייך שליט”א, שהקימו מצורך זה את עמותת עצת נפש. שמחתי מאוד ואני מברך על זה מכל הלב. הקבוצה מסייעת בעניינים כמו נטיות הפוכות והתמכרות לאינטרנט”.

להמשיך לקרוא

פורסם בקטגוריה מכתבי תמיכה | עם התגים , , | כתיבת תגובה